+48 86 215 25 63 biuro@oskgruszfeld.pl

Czego wymagamy, a czego powinniśmy wymagać rozpoczynając kurs prawa jazdy

Swoją pracę jako instruktor zacząłem dość wcześnie, bo miałem wtedy 21 lat. Od tego czasu, przeszkoliłem wielu kursantów. Różnili się wiekiem, płcią, kolorem skóry, wyznaniem i mógłbym tak wymieniać jeszcze bardzo długo. Czy to ważne? Oczywiście, że nie. Nie różniło ich na pewno jedno, czyli ówczesny cel – zdobycie upragnionego dokumentu jakim jest prawo jazdy. Niejednokrotnie podczas szkolenia miałem okazję porozmawiać z moimi kursantami o tym po co właściwie przyszli na kurs prawa jazdy. Odpowiedź w dużej mierze była ta sama, czyli cel, to zdany egzamin. Oczywiście, w pełni się z tym zgadzam, zwieńczeniem kursu jest wynik pozytywny na egzaminie państwowym, ale nie do końca jest to cel, który powinno się sobie zakładać. Teraz ktoś kto czyta ten tekst, pomyśli sobie – gość jest ewidentnie odklejony od rzeczywistości. Lecz pozwólcie mi się troszeczkę rozwinąć, a mam nadzieję, że każdy po przeczytaniu tego artykułu większość z Was zmieni swoje podejście przy wyborze odpowiedniego ośrodka, jak i nastawienie rozpoczynając kurs.
Zadajmy sobie pytanie? Czy po skończonym kursie i zdanym egzaminie stajemy się kierowcą? W teorii oczywiście. Przecież możemy wsiąść za kółko, uruchomić silnik i pojechać, gdzie tylko sobie wymarzymy. Inaczej kierowcę definiuje się w powszechnym rozumieniu. Zazwyczaj jest to osoba z doświadczeniem, która ma obycie z autem, potrafi odpowiednio i ze spokojem reagować na różne sytuacje na drodze, a zwłaszcza te niebezpieczne. Ja napisałbym po prostu, że jest to doświadczony kierowca. Lecz co zrobić, aby od samego początku zdobywać wcześniej wspomniane doświadczenie w sposób bezpieczny i efektywny? Wbrew pozorom odpowiedź jest prosta. Zbudować odpowiednie podwaliny już na kursie prawa jazdy. Porównajmy sobie odbycie kursu do zbierania budulca, dzięki któremu postawimy nasz dom. Czy jeśli zbudujemy go z chrustu, czy spróchniałych desek to będziemy czuli się w nim bezpiecznie? Prawdopodobnie nie. Lecz czy jeśli postawimy solidny murowany budynek, to poczucie bezpieczeństwa wzrośnie? Na pewno.
Wybierajmy świadomie i pamiętajmy, że kurs to nie tylko 30 godzin praktyki jeżdżąc wyłącznie po drogach, po których często poruszają się egzaminy, a przede wszystkim zdobywanie cennego doświadczenia, które w dalszych etapach pozwoli nam uniknąć wszelkich zagrożeń. W OSK Gruszfeld znajdziecie instruktorów, którzy są świadomi tego, jak ważne jest bezpieczeństwo Wasze, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Nasi pracownicy, to ludzie z pasją, dla których szkolenie kandydatów na kierowców jest czymś więcej niż tylko pracą. Nie skupiamy się wyłącznie na egzaminie. Nasi kursanci mają okazję sprawdzić się na drogach ekspresowych, a czasami pojechać po prostu tam, gdzie sami chcą. Przecież na zakupy też często wybieramy się autem, więc dlaczego nie odwiedzić parkingu podziemnego w galerii? Dlaczego? Ponieważ jesteśmy świadomi jak ważna jest to misja, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przyszli kierowcy „spod naszej ręki” byli tymi najlepszymi. Tymi, którzy będą na drogach przykładem do naśladowania.
Zastanawiasz się czy dasz radę? Do odważnych świat należy! Wybierz OSK Gruszfeld, a my zajmiemy się resztą! ????